Ali Doğan

Aldo Grup Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Ali Doğan, 1946 Kahramanmaraş doğumlu olup Mersin'de ikamet etmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

1980 yılında kurulmuş olan ve 38 yıllık bir geçmişe sahip olan Aldo Grup, Mersin'de ve İstanbul’da faaliyet göstermektedir.
Ali Doğan ve Aldo Grup olarak günümüze kadar yapılan ticari faaliyetlere ve yaratılan istihdama bakıldığında özetle;
1969-1979 yılları arasında Kahramanmaraş'ta Doğanlar San.Ve Tic. Koli. Şti. ünvanı altında çırçır ve prese fabrikası, pamuk çekirdeği yağı imalatı. Çiftçilik, zirai ilaçlar ve tarım ürünleri bayiliği ile Kahramanmaraş Ford traktör bayiliği,
1980 yılında Mersin'e taşınılması ile birlikte 1980-1983 yılları arasında Aldo Ticaret olarak uluslararası taşımacılık, temsilcilik, komisyonculuk ve ticaret
1983-1996 yılları arasında Mersin'in birçok semtinde ALDO İnşaat olarak Yap-Sat İnşaat Müteahhitliği 1996-2000 yılları arasında Ankara Ümitkö/de Yap- Sat İnşaat Müteahitliği yapmıştır.
2000 yılından bugüne kadar çeşitli iş yeri ve konut projeleri gerçekleştirmiştir.
1996 yılında kurulan OPAT Otomotiv halen devam etmekte olan Mersin Volkswagen yetkili satıcılığında satış, servis ve yedek parça hizmeti, 2.el araç alım satımında Doğuş Oto Değerlendirme (DOD) bayiliği, Opat Sigorta Acenteliği devam etmektedir.
2001 yılında ALDO İnşaat Turizm A.Ş. olarak inşaatına başlanan Mersin Erdemli'de dört yıldızlı 272 yataklı Olbios Marina Resort Hotel şu an hizmet vermeye devam etmektedir.
2007 yılında Mersin Teknoloji Geliştirme Bölgesinde AR-GE çalışmasına başlayan VELDO Teknoloji  A.Ş. İstanbul Tuzla Organize Sanayide ticari araçlar için otomatik kayar kapı ve kayar basamak sistemleri üretimi, iklimlendirme, koltuk sensörü üretimi yapmaktadır.
2009 yılında hizmete giren Tarsus Volkswagen Opat Plazası ile servis, satış, yedek parça ve ikinci elde DOD bayiliği devam etmektedir.
2009 Kasım ayında inşaatına başlanan ve 2010 Kasım ayı itibariyle tamamlanan Türkiye'nin ilk terminal konseptli showroomuna sahip Audi yetkili satıcılığı Aldo Otomotiv tarafından hizmete açılmıştır ve halen devam etmektedir.
2014 yılında ALDO Grup bünyesinde kurulan ALDO Enerji küçük, orta ve büyük ölçekli çatılardan,farklı tipte arazilere kadar güneş enerji sistemleri kurulumu yapan uzman bir enerji şirketi olarak kurulmuştur.  ALDO Enerji, teknik donanımı ile güneş ve rüzgar enerjisi santralleri için, fizibilite çalışması yaparak, mühendislik hizmetinin yanısıra materyal ve ekipman tedariğinde bulunarak, sistem tasarımı ve uygulamaları, montaj ve devreye alma hizmetleri ile anahtar teslimi santral kurulumunu bir çok ilde yaparak devreye almış olup halen yapmaya devam etmektedir.

Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ali Doğan'a, sosyal ve kültürel yönleri ile baktığımızda ise birçok kurumda ve farklı sivil toplum kuruluşlarında üye ve yönetici olarak aktif görev yaptığını görmekteyiz. Bunlardan bazıları:
1991 yılında kurulmuş olan Mersin Sanayici ve İş İnsanları Derneği (MESİAD) Kurucusu.Yönetim Kurulu ve Başkan Yardımcısı, 2008 – 2012 yılları arası Mesiad Yönetim Kurulu Başkanı, 2012-2016 yılları arsında Yüksek İstişare Kurulu Başkanlığı

Doğu Akdeniz Sanayicileri ve İşadamları Federasyonu Yönetim Kurulu ve Başkan Yardımcılığı
Çukurova Otelcileri Birliği (ÇUKTOB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Yardımcılığı devam etmektedir.

2016-2018 Çukurova Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (ÇUKUROVA SİFED) Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmış olup, Türk Girişim Ve İş Dünyası Konfederasyonu (Türkonfed) Yüsek Danışma Kurulu üyesidir. 

Mersin Sosyal Demokrasi Derneği (SDD) üyeliği devam etmektedir.

Mersin Turizm İşletmecileri Derneği (MERTİD) Üyesi

İçel Sanat Kulübü Üyesi

Halen Mesiad – Çukurovasifed Başkanlar Kurulu üyesidir.

Mersin Ekonomi Platformu (MEP) Başkanlar Kurulu üyesidir.